Яблунівська громада

Чернігівська область, Прилуцький район

Інформаційне повідомлення про початок проведення громадських обговорень проєкту рішення Яблунівської сільської ради щодо реорганізації шляхом пониження ступеня закладів освіти Яблунівської територіальної громади, затверджених рішенням Яблунівської сі

Дата: 28.12.2023 11:05
Кількість переглядів: 71

Увага! Громадські обговорення

 

Інформаційне повідомлення

про початок проведення громадських обговорень проєкту рішення

Яблунівської сільської ради щодо реорганізації шляхом пониження ступеня закладів освіти Яблунівської територіальної громади, затверджених рішенням Яблунівської сільської ради від 22 грудня 2023 року «Про реорганізацію закладів освіти Яблунівської сільської ради»

 

Найменування організатора громадського обговорення: Яблунівська сільська рада.

Мета: врахування думки жителів Яблунівської громади щодо реорганізації Сергіївської та Яблунівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів Яблунівської сільської ради

Виконавець: відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Яблунівської сільської ради

 

Запрошуємо долучитися до громадського обговорення

Плану формування мережі закладів освіти, їх реорганізацію Яблунівської територіальної громади

 

Обґрунтування:

Відповідно до пункту 30 частини першої статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», у Законі України «Про повну загальну середню освіту» не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни «початкова школа», «гімназія», «ліцей». Зокрема Стаття 32 «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» говорить:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:

1. Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Конституція України (ст. 143)

• Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

• Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 26) «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради». Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом.

Станом на сьогодні на території Яблунівської сільської ради функціонують 5 закладів освіти, з них: 3 школи І-ІІІ ступенів, 2 заклади дошкільної освіти. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників.

Кількість учнів, що здобувають освіту на усіх рівнях, складає 178 учнів, а вихованців у закладах дошкільної освіти 24 дітей. Значна видаткова частина бюджету Яблунівської громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Школи з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними закладами (у перерахунку на одного учня). За критерієм спроможності освітньої мережі у порівнянні серед 1-4 класів, 5-9 класів та 10-11 класів, саме в старшій школі індекс спроможності є найнижчим. Розпорядник коштів, керуючись пунктом 28 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 28.02.2002 №228, встановлює, що витрати повинні бути приведені у відповідність з бюджетними асигнуваннями. Надмірні витрати на утримання закладів загальної середньої освіти позбавляють можливості реінвестувати кошти громади у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг.

Заходи з оптимізації шкільної мережі проводяться з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.

Предмет обговорення:

Рішення Яблунівської сільської ради щодо реорганізації закладів освіти Яблунівської територіальної громади, затверджених рішенням Яблунівської сільської ради від 22 грудня 2023 року «Про реорганізацію закладів освіти Яблунівської сільської ради», що передбачають реорганізацію шляхом пониження ступеня:

1. Яблунівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Яблунівської сільської ради Прилуцького району Чернігівської області у Яблунівську гімназію Яблунівської сільської ради шляхом пониження ступеня (код ЄДРПОУ 33208204, вулиця Яблунева, 30-А, с.Яблунівка Прилуцького району Чернігівської області, 17591).

2. Сергіївську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Яблунівської сільської ради Прилуцького району Чернігівської області у Сергіївську гімназію Яблунівської сільської ради шляхом пониження ступеня (код ЄДРПОУ 33279385, вулиця Перемоги, 3, с.Сергіївка Прилуцького району Чернігівської області, 17592).

Формат проведення громадського обговорення:

Форма громадського обговорення – громадські слухання серед жителів сіл громади.

До участі в обговоренні запрошуються усі мешканці Яблунівської сільської територіальної громади, депутати Яблунівської сільської ради тощо.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Російької Феднрації на територію України та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 17591 Чернігівська область Прилуцький район село Яблунівка вулиця Незалежності будинок 16 (відділ освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Яблунівської сільської ради), електронна адреса: osvita.yablunivka@ukr.net або rada.yablunivka@gmail.com.

Також із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення передбачатиме на території сіл Сергіївка та Яблунівка громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю та колективами закладів освіти.

Місцезнаходження та адреса електронної пошти організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

Адреса: 17591 Чернігівська область Прилуцький район село Яблунівка вулиця Незалежності будинок 16.

Електронна адреса: osvita.yablunivka@ukr.net або rada.yablunivka@gmail.com.

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за громадське обговорення – Горкава Ольга Сергіївна – начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Яблунівської сільської ради.

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення:

Звіт за результатами обговорення буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Яблунівської сільської ради у строки, передбачені чинним законодавством. 

 

 

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо реорганізації закладів освіти Яблунівської сільської ради

ВИСЛОВІТЬ СВОЮ ДУМКУ, ПОДАВШИ СВОЇ ПРОПОЗИЦІЇ (ЗАУВАЖЕННЯ) У ПИСЬМОВІЙ ФОРМІ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь