Дата: 30.09.2021 16:48

На Чернігівщині погіршується епідемічна ситуація з розповсюдженням COVID-19 – зростає кількість захворілих, багатьом з яких потрібно стаціонарне лікування. Це обумовлено поширенням штаму коронавірусу «Дельта».

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що мутований штам «Дельта» має високу контагіозність, швидше поширюється. Він є у 1,6 раза більш агресивний, у 2,3 раза частіше призводить до госпіталізації захворілих та у 1,5 раза частіше – до реанімації. Разом з тим зростає кількість людей, які вакцинувались від СOVID-19 і все частіше можна почути думку:

«- Навіщо носити маску, дотримуватись дистанції, ми вже вакциновані, тому захищені!». Хибна думка. Вакцини є ефективними перед усім в тому, що значною мірою знижують ризики тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації та необхідності інтенсивного лікування, але жодна з вакцин не дає стовідсоткової гарантії від інфікування вірусом. В цьому випадку людина може стати небезпечною для оточуючих, особливо для тих, хто не вакцинований. Тому нагадуємо прості заходи, що можуть допомогти вберегти Вас та Ваших близьких від хвороби:

• носіть маску в місцях масового перебування людей;

• дотримуйтесь фізичної дистанції, тримайтесь на відстані не менше ніж 1,5 метра від інших осіб;

• уникайте, або обмежте перебування в місцях масового скупчення, особливо в закритих приміщеннях;

• виконуйте прості правила особистої гігієни:

• регулярно мийте руки з милом 20-30 сек. або обробляйте їх антисептиком;

• частіше провітрюйте приміщення, де знаходитесь;

• при кашлі або чханні прикривайте рот або ніс згином ліктя або серветкою.

Бережіть себе та будьте здорові!!!